‏יום שישי ‏22 ‏ינואר ‏2021
יפו TV אירועים
 
יפו העתיקה
 
פורטל יפו  אירועים ביפו  שייך/לא שייך-אירוע התרמה
שייך/לא שייך-אירוע התרמה
100 אמנים באירוע התרמה
 מאת: מערכת הפורטל
‏יום ראשון ‏25 ‏אפריל ‏2010.
החצר הנשית
החצר הנשית
שתף |
החצר הנשית (ע.ר.) שהוקמה בשנת 2004 ביפו על ידי ליאורה קסל ומירית סידי זוכות פרס רקנאטי-צ'ייס-רש"י ל"עובד סוציאלי יזם" בשיתוף עם רשת שוקי זיקרי, הוקמה עבור נערות בגילאי 13 עד 25, תושבות יפו ודרום תל אביב החיות ומתמודדות מדי יום עם מצבי מצוקה ועוני. בתוך סביבה מנוכרת ואלימה יש מקום שבו הדלת תמיד פתוחה לנשים באשר הן, יהודיות, ערביות, נוצריות ומוסלמית, נערות מחבר העמים ומן העלייה האתיופית, כולן מוצאות במקום הזה מרחב קהילתי מכיל מוגן ומגן. החצר נתמכת על ידי קרן גילברט, ביטוח לאומי, משרד הרווחה ועיריית תל אביב, חברת פלאפון, קבוצת שטראוס ותומכים פרטיים.
 
תערוכת עבודות האמנות "שייך / לא שייך" מציגה את עבודותיהם של כ 100 אמנים אשר תורמים את ההכנסות ממכירתן למען המשך קיום החצר הנשית-יפו. בצבע, קו וכתם, מנסים האמנים לבדוק את הסוגיה המורכבת של שייכות. מהו מקומי בעולם הזה? לאן אני שייך, אם בכלל? שייכות לבית, לחברה, לקהילה, שייכות מגדרית. כל אחד רוצה להיות שייך, כל אחד(ת) מחפש(ת) את אותו המקום שבו יהיה חלק משמעותי בתוך השלם.
 
החצר הנשית ביפו
החצר הנשית ביפו
קבוצת האמנים המרכזית שהתגייסה לפרויקט היא קבוצת אמנים מ"קיבוץ גלויות 45 מקום של אמנות". הפועלת במבנה תעשייתי ישן – בו יוצרים צלמים, ציירים, פסלים אמני וידיאו ומיצב אמנות שמחוברת לכאן ועכשיו. אל הקבוצה נוספו אמנים רבים ששמחו לתת יד לאירוע. רבות מן העבודות עוסקות בנשים ונשיות, בשבריריות של הקיום הנשי הנע בין חוזק לרוך, בין עמידות לשבירות. נשים המישירות מבט אל הצופה, ועבודות העוסקות בגוף הנשי, בפגיעותו ובמיניות שלו.  חלק מהאמניות מתעסקות בנושא היותן "מטרות". רבות מן האמניות מביאות את בבואתן הן, לעיתים בתחפושת, בהסתרה, בניסיון להיות אחרת, שייכת, נכונה
במקום הנכון. חלק ניכר מהאמנים מחברים בין המושג מקום, בית וסביבה לגוף הנשי, למציאות הנשית להיות האישה בית. העידן המודרני שבו המציאות מתהפכת במהירות הבזק, רגע אחד אתה מלך וברגע נוסף עבד משועבד, בולט בחלק ניכר מהעבודות. נושא האמהות והמשפחה מופיע אף הוא ביצירות רבות ולא מעט מן היצירות עוסקות במורכבות המגדרית. כך ברישום נדיר של מרסל ינקו ניבטת דמות נשית, חזקה, יציבה אפילו גברית משהו, יושבת על כדור העולם מנסה, לשלוט כאטלס על הכדור הסבוך הזה.
אוצרת התערוכה מירי קרימולובסקי.
 
החצר הנשית - יפו מאפשרת לנערות תחושה של חוזק. החצר פועלת מתוך ערכים של צדק חברתי, שוויון הזדמנויות ושותפות ומאמינה בזכות של כל נערה לממש את עצמה בהתאם לרצונותיה, שאיפותיה וצרכיה. בחצר קיים מערך רחב של צוות אשר פועל בסוגות של תיווך אקטיבי, ליווי וחונכות אישיים בנושאי תעסוקה, זהות מיניות, הורות והשכלה, והתערבות במצבי חירום.
 
בחצר הנשית פועלת מספרה יוקרתית מרשת שוקי זיקרי, הפועלת אחת לשבוע ומזמינה את הנערות לקבל שירותי שיער ללא תשלום. המספרה מהווה כניסה "נורמטיבית" לחצר הנשית, ממקום זה יכולות הנערות לבחור לבקש עזרה פרטנית או להשתלב באחד או יותר מהפרויקטים של החצר.
 
בין האמנים המשתתפים באירוע: מאיה אטון, אריק אליהו בוקובזה, יואב בן דב, יעל בלבן, נחמה גולן, דנה גילרמן, דודו גרשטיין, מירב היימן, בועז טל, יגאל עוזרי, רקפת עומר וינר, פיליפ רנצר, יובל שאול,
רות שלוס ואדם שר. 
 
האירוע יתקיים במעמד השר אבישי ברוורמן וראש עיריית תל אביב – יפו רון חולדאי.
בתכנית האמנותית – מארינה מקסימיליאן בלומין – בטעימות אקוסטיות מתוך המופע החדש.
 
דמי השתתפות באירוע – תרומת 150 ₪.
לאישור ורכישת כרטיסים – אבי בטל' 050-9493602. 
התרומה מוכרת לצרכי מס.
 
"שייך / לא שייך", 100 אמנים בתערוכת מכירה למען החצר הנשית ביפו
יום רביעי, 28 באפריל, החל מהשעה 19:30
בגלריה "קסטיאל" רח' אלפסי 36 ,תל אביב יפו.

שייך/לא שייך - תערוכה חד פעמית שכל ההכנסות ממכירותיה הן תרומה ל"החצר הנשית" ביפו.
התערוכה תתקיים בגלריה קסטיאל,רחוב אלפסי 16, תל אביב.
 

תגיות:   החצר הנשית ביפו   נשים ביפו   קהילה ביפו  

תגובות  לכתבה זו 0 תגובות  
תגובה לכתבה
שלחו כתבה
הדפסת כתבה
חג המולד ביפו
אירועי חג המולד ברחבי יפו
סילבסטר בקפה יפו
מופע ומשתה חגיגי לשנה החדשה
    
כתבה תמונה             

לחצו על התאריך וקבלו את אירועי היום

? ? ? ? ? ? ?
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
11
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             
מתאריך עד תאריך
כתבו לנו |  תקנון האתר |  פרסמו אצלנו |  מפת אתר |  קישורים |  כתבים מובילים |