‏יום שלישי ‏09 ‏מרץ ‏2021
המישלמה
 
גן סילבי
 
פורטל יפו  ילדים ונוער  צועקים על הבמה
צועקים על הבמה
השחקן רן בכור עובד עם נוער יפואי על ביטוי רגשי באמצעות משחק. לאחרונה הם העלו הצגה במרכז סוזן דלל. גאווה מקומית
 מאת: נורית הוראק
‏יום שלישי ‏08 ‏נובמבר ‏2011. צילומים: יח"צ
שתף |
 
אמנות התיאטרון משמשת ככלי טיפולי בקרב אוכלוסיות שונות ועוזרת להם באמצעות המשחק לבטא את הבעיות בסביבה הקרובה אליהם. תיאטרון "הצעקה" הפועל ביפו מבקש לעשות זאת עבור בני הנוער של העיר. התיאטרון בהנחיית השחקן רן בכור, פונה לבני נוער בגילאי 16 עד 18 מרקעים שונים המתגוררים ביפו אשר ממחיזים ומעבדים במשותף את הבעיות בהם הם נתקלים בסביבת מגוריהם.
 
הקבוצה פעלה בהצלחה בשלושת השנים האחרונות במרכז למנהיגות לב יפו שבבית וי"צו איטליה, ואף העלתה הצגה מקורית פרי עטם של הנערים והנערות בסיום שנת הלימודים בשם "השירותים של תל אביב", כחלק מפסטיבל סתיו תיאטרוני במרכז סוזן דלל. הפרויקט הוא יוזמה של המחלקה לנוער וצעירים באגף קהילה, נוער וספורט, והתאפשר הודות לתמיכתו של סגן ראש עיריית תל-אביב-יפו, אסף זמיר.
 
"יפו מדהימה בעיניי"
יוזם הקבוצה השחקן רן בכור הוא שחקן קולנוע וטלוויזיה צעיר ומבטיח ששיחק בסדרות כמו "ג'ינג'י", "החברים של ברני", "מי פיירסט סוני" והזכור בעיקר מהטלנובלה "אהבה מעבר לפינה". הוא אף שיחק בעונה השלישית והרביעית של "השיר שלנו" ומכאן החיבור המובהק בינו לבין הצעירים ובני הנוער. כיום הוא מוכר לצופי הכבלים בעיקר בתפקיד מגיש מזג האוויר של הטלנובלה "חשופים".
"בשנה הראשונה לפרויקט עברתי לגור בדרום יפו, כי הרגשתי שאני לא יכול להמשיך להיות במרכז תל אביב ולדבר עם הנוער על החיים שלהם בלי לחוות את האזור בעצמי"
 
במהלך העבודה על ההצגה "השירותים של תל אביב" ביקש בכור מהקבוצה להביא את הסיפורים האישים שלהם ואת החוויות הפרטיות שלהם, במטרה להעצים את הקהילה בה הם חיים, להשפיע עליה ולשנותה.

"הגעתי לפרויקט מתוך רצון להעצים את הנוער היפואי," מספר בכור. "בשנה הראשונה לפרויקט עברתי לגור בדרום יפו, כי הרגשתי שאני לא יכול להמשיך להיות במרכז תל אביב ולדבר עם הנוער על החיים שלהם בלי לחוות את האזור בעצמי. יפו מדהימה בעיניי. פגשתי תושבים מדהימים, אכפתיים וחמים. בנוסף, גם אוכלוסיות  שקופות, שאיש לא מתייחס אליהם או שומע אותם. הן לא באות לידי ביטוי באמצעים המקובלים של התקופה. הן לא מנחילות את התרבות ואין להן במה לביטוי. התיאטרון בא כדי ליצור את הבמה הזו ולהעצים את האוכלוסיות האלה. להציב אותם ואת הסיפורים שלהם על הבמה ולחשוף את האינטרסים לשקיפות הזו".

 

החיים בתוך שירותים
ההצגה אותה בחרו בני הנוער לעלות עוסקת בשלושה נערים תושבי יפו שמחליטים לפרוץ כספת של "צפונים" תל אביביים. הם מחכים כל הלילה בתא השירותים של מועדון תל אביבי עד שהמקום מתרוקן מאדם, כדי שיוכלו להשלים את משימתם. להפתעתם, בתום המסיבה הם מגלים שהדלת ננעלה מבחוץ והם תקועים בתוך השירותים ובלי כסף. בנקודה זו, כמו בכל סיפור מתח טוב, הם מבינים שאינם לבד.

הדימוי של השירותים והדלת הנעולה יצר שיח חדש בתוך הקבוצה ומטאפורה שעזרה להשליך על המתחרש ביפו עצמה. בשנה הבאה מתוכננת להיפתח קבוצה נוספת של בני נוער בבית ויצ"ו איטליה. אז אם חוש המשחק בוער בעצמותיכם ואתם בגיל המתאים, זהו כנראה המקום בשבילכם.

תגיות:   פעילות נוער ביפו   תאטרון הצעקה ביפו   קהילה ביפו   הצגות נוער ביפו  

תגובות  לכתבה זו 0 תגובות  
תגובה לכתבה
שלחו כתבה
הדפסת כתבה
עם סטטיק ובן אל תבורי ו-איאד טנוס
סדנת ספוקן וורד ביפו
סדנת "ספוקן וורד" לנוער במרכז מנדל
    
כתבה תמונה             

לחצו על התאריך וקבלו את אירועי היום

? ? ? ? ? ? ?
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
11
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             
מתאריך עד תאריך
מחזור שני עירוני ז סיים ב1059
בתיה א.comמיר ( אלשך), cbat yam, (18/03/2017)
בית הספר החדש - בי"ס שיוויוני
הורה יפואי, יפו, (27/07/2016)
מקום נפלא וקסום
איל, גבעתיים, (22/05/2016)
תאונה ביפו
יהב, יפו, (17/05/2016)
פסטיבל הונגריה ביפו
עידית, שערי תקווה, (08/05/2016)
למי מכוון הספר?
אודליה, (01/04/2016)
גמאל בובלי
סמירה , (05/05/2015)
רוכב אופניים נפצא
עדנה לוי, יפו העתיקה, (01/05/2015)
חריף כמו תמיד
יונס אוסרוף, יפו, (05/09/2014)
רוצים לברך מישהו מיפו?
למסור אהבה?
איחולים מהלב?
כנסו ושלחו ממש כאן.
פורטל יפו
הזמינו עכשיו את פנטזיה אירועים לחגיגות שלכם הכנסו לאתרנו http://www.fantasyevents.co.il/
פנטזיה אירועים
הגולים מאוד יפיםםם
עילאי
מוסרת דש לסמי אלבו ולמי שיש פרטים איך להגיע אליו אשמח מאוד.
יעל
האתר בסדר אבל אני לא אוהבת בסדר אני רוצה אתר מצויין וזה אתר ולא טוב אז לאור כך אני מבקשת לסדר את האתר כראוי בתודה שני בן.....
שני
היי מאמי, לא דיברנו מלא זמן ותכלס אני מתגעגעת! מתי אתה בא לבקר?? באמת שאני תמיד נזכרת כמה כיף היה לנו ופשוט מתגעגעת.. תקשר אליי כשאתה רואה את זה! 0548029893 בייי אהובי יום טוב 3> 3>3>
שידלוב הנסיכה :)
מירה טל היא הכתבת הכי מדהימה שלכם!!! מוכשרת ברמות!!
ליעד

אני מאחלת לכולם כואב :)
רועי יאחטייייייייייייי

אלה תמיר הית
אני מבקש שתעזרול
נואהדה אחמד
לבעלי היקר טומי מודה אני לאלוהים על כך שיש לי אותך אישתך
ויקטוריה אנגל
כתבו לנו |  תקנון האתר |  פרסמו אצלנו |  מפת אתר |  קישורים |  כתבים מובילים |