‏יום שלישי ‏02 ‏מרץ ‏2021
המישלמה
 
יפו TV קהילה
 
הודעות משטרת ישראל
 
פורטל יפו  קהילת יפו  חצר המלוכה היפואי
חצר המלוכה היפואי
הנה הם באים, אחד עשר הנסיכים. מכבי יפו היא לא רק קבוצת כדורגל אלא גם מועדון ספורט שיוצא נגד האלימות במגרשים ומקרב את הנוער אל בין שורותיו
 מאת: אורלי בויום
‏יום ראשון ‏21 ‏נובמבר ‏2010.
נסיך קטן של מכבי  (צילומים: מוני ורסנו)
נסיך קטן של מכבי (צילומים: מוני ורסנו)
שתף |


בשנת 1998, שנה שבה דנה אינטרנשיונל זכתה באירוויזיון ופרק הסיום של סיינפלד שודר בכל העולם, היה לי מנוי לבית"ר ירושלים. כמובן, שהכניסה לנשים באותם הימים הייתה בחינם, יוסי אבוקסיס החתיך עוד שיחק בקבוצה ואני ישבתי לי ביציע המזרחי ואכלתי במבה. 

לצערי, בעקבות העתקת מגוריי למרכז, נאלצתי לוותר על המנוי החינמי הזה והאווירה המחשמלת של המשחק, ומתוך געגועיי לכדורגל ולאוהדים הגעתי אל "11 הנסיכים".


לא להיבהל רבותיי... לא מדובר כאן בכתבת כדורגל שתפרט לכם את תוצאות המשחקים, ליגות ועלייה ללאומית. המטרה שלי היא להראות לכם איך קבוצת אוהדים הופכת לאקטיביסטית ואיך אפשר להפוך משחק לאימפריה שלמה של עשייה חברתית סוחפת. ככה שאתם מוזמנים לקרוא, גם אם המונח "גביע טוטו" נשמע לכם כמו סינית למתחילים.

 היידה בי, היידה בו
"מכבי יפו" הייתה אחת מקבוצות הכדורגל הוותיקות של המדינה שנוסדה על ידי עולי בולגריה בשנת 1949 והולידה את הסלוגן בעל המילים הקליטות: "היידה בי, היידה בו, היידה מכבי יפו" .

לאחר התפרקותה, עקב קשיים כאלה ואחרים, לקראת 2008, כמה מאוהדי הקבוצה המקורית הקימו מחדש את הקבוצה תחת השם "מכבי קביליו יפו". השם קביליו אגב, מיוחס לשוער האגדי של "מכבי יפו", הרצל קביליו, שבין היתר גם ביצע את השיר הידוע "עוד שבת של כדורגל..." שכל אזרח בארץ מכיר, בין אם הוא אוהד כדורגל או סתם מאזין רדיו מושבע.

הארגון דואג שבכל משחק יהיו דגלים של בולגריה עקב אופייה הבולגרי של הקבוצה, דגלים של "11 הנסיכים", דיילות חינניות שצבועות בצבעי הקבוצה מחלקות את עיתון האוהדים במגרש וכלי נגינה שמקפיצים את האווירה במשחק
השנה החליטה קבוצה של אוהדים שרופים, סתם מתוך אהבה כנה לקבוצה, להקים את  חוג האוהדים "11 הנסיכים". שם שנבחר ברוח השיר "היידה יפו" שכתב דן ארביב:
 
אחד-עשר הם המלכים
ואנחנו נסיכים
הם שלנו הם כל החיים
הכול ניתן רק בשבילם
את הלב ואת הדם
היידה יפו לך קוראים כולם!
 
חמ"ל של נסיכים
בראש היוזמה להקמת ארגון "11 הנסיכים" עומד שי בניש המכונה "שייקו", שביום עובד כסוכן ביטוח ובשעות הלילה, לאחר שהשכיב את הילדים לישון, הוא עובד בחמ"ל של ה"נסיכים". ביחד עם עוד שלושה פעילים נוספים, ישי ויסיד, דרור התקליטן וטל מלצר, מנהל שייקו את פעילות האוהדים. 

"מגיל ארבע אני זוכר את עצמי יושב על הכתפיים של אבא שלי ומגיע לכל המשחקים של מכבי יפו, ומאז אני אוהד שרוף של הקבוצה. מתוך אמונה בקבוצה ובשיתוף מלא עם הנהלת הקבוצה, רצינו למתג את "מכבי יפו" כקבוצה חיובית ומובילה בקרב בני נוער ולהחזיר את מכבי יפו לתודעה. הארגון שלנו שואף לאכלס את האצטדיון במשפחות, ילדים ונוער שיזכו לחוויה והנאה בלתי נשכחת שתגרום להם להגיע למגרש באופן רציף, שבוע אחר שבוע".

פעילות לילדים ונוער
פעילות לילדים ונוער
בהתאם לכך, הארגון דואג שבכל משחק יהיו דגלים של בולגריה עקב אופייה הבולגרי של הקבוצה, דגלים של "11 הנסיכים", דיילות חינניות שצבועות בצבעי הקבוצה מחלקות את עיתון האוהדים במגרש וכלי נגינה שמקפיצים את האווירה במשחק.
 
"11 הנסיכים" שואף ליצירת פעילויות מגבשות לילדים ונוער, ולהגברת המודעות בכל הקשור למידור האלימות ממגרשי הספורט בארץ. "המטרה שלנו היא להביא כמות גדולה של ילדים ונוער מיפו למשחקי הקבוצה, לדאוג להם להסעות וכניסה חינם, והכול כדי להרחיק אותם כמה שיותר מחיי הרחוב. 

בנוסף, כרגע יש מעל ל-100 ילדים מהמגזרים השונים המשחקים כדורגל בחסות מכבי יפו ואני מקווה שמספר זה יגדל עם הזמן".

למען מיגור האלימות במגרשים
שייקו: "המטרה שלנו היא להביא כמות גדולה של ילדים ונוער מיפו למשחקי הקבוצה, לדאוג להם להסעות וכניסה חינם, והכול כדי להרחיק אותם כמה שיותר מחיי הרחוב"
באחרונה, שייקו והנסיכים אף הוציאו סטיקרים שיחולקו לאוהדים במשחקים הקרובים תחת הסלוגן "אוהדים לוקחים אחריות", שמטרתם למנוע אלימות ביציעים ולעודד דור חדש וסובלני יותר. "לצערי, ענף הכדורגל שופע באלימות הכוללת קללות, מכות ואיומים, ולכן אנחנו מתכוונים לצאת נגד המצב הזה".

חלוקת חולצות
חלוקת חולצות
לפני שבועיים השתתפו הנסיכים בכנס "אוהדים, עשייה וקהילה", אשר בו לקחו חלק קבוצות אוהדים שדנו במיגור האלימות במגרשי הכדורגל. בעתיד, מבטיח שייקו לעודד עוד קבוצות גדולות יותר של נוער בסיכון להצטרף לקבוצות הכדורגל של "מכבי קביליו יפו", כדי למנוע מהם להידרדר למקומות לא טובים. "הנהלת הקבוצה בשיתוף עם 11 הנסיכים החליטה לגבש תכנית נוספת של ליווי הילדים והנוער שמשחקים אצלנו בשעות שלאחר הלימודים, מתוך כוונה לספק להם שיעורים פרטיים ואוזן קשבת".

אז "היידה בי היידה בו" ל-"11 הנסיכים" ומי ייתן והם יצליחו במהפכת הכדורגל שלהם.


תגיות:   כדורגל ביפו   מכבי יפו   

תגובות  לכתבה זו 0 תגובות  
תגובה לכתבה
שלחו כתבה
הדפסת כתבה
מ.יפו מול כ.קאסם
מכבי קביליו יפו 0- מ.ס כפר קאסם 1
מכבי יפו-מחזור 7
מכבי יפו מנצחת את מורשה 2 - 0
    
כתבה תמונה             

לחצו על התאריך וקבלו את אירועי היום

? ? ? ? ? ? ?
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
11
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             
מתאריך עד תאריך
מחזור שני עירוני ז סיים ב1059
בתיה א.comמיר ( אלשך), cbat yam, (18/03/2017)
בית הספר החדש - בי"ס שיוויוני
הורה יפואי, יפו, (27/07/2016)
מקום נפלא וקסום
איל, גבעתיים, (22/05/2016)
תאונה ביפו
יהב, יפו, (17/05/2016)
פסטיבל הונגריה ביפו
עידית, שערי תקווה, (08/05/2016)
למי מכוון הספר?
אודליה, (01/04/2016)
גמאל בובלי
סמירה , (05/05/2015)
רוכב אופניים נפצא
עדנה לוי, יפו העתיקה, (01/05/2015)
חריף כמו תמיד
יונס אוסרוף, יפו, (05/09/2014)
רוצים לברך מישהו מיפו?
למסור אהבה?
איחולים מהלב?
כנסו ושלחו ממש כאן.
פורטל יפו
הזמינו עכשיו את פנטזיה אירועים לחגיגות שלכם הכנסו לאתרנו http://www.fantasyevents.co.il/
פנטזיה אירועים
הגולים מאוד יפיםםם
עילאי
מוסרת דש לסמי אלבו ולמי שיש פרטים איך להגיע אליו אשמח מאוד.
יעל
האתר בסדר אבל אני לא אוהבת בסדר אני רוצה אתר מצויין וזה אתר ולא טוב אז לאור כך אני מבקשת לסדר את האתר כראוי בתודה שני בן.....
שני
היי מאמי, לא דיברנו מלא זמן ותכלס אני מתגעגעת! מתי אתה בא לבקר?? באמת שאני תמיד נזכרת כמה כיף היה לנו ופשוט מתגעגעת.. תקשר אליי כשאתה רואה את זה! 0548029893 בייי אהובי יום טוב 3> 3>3>
שידלוב הנסיכה :)
מירה טל היא הכתבת הכי מדהימה שלכם!!! מוכשרת ברמות!!
ליעד

אני מאחלת לכולם כואב :)
רועי יאחטייייייייייייי

אלה תמיר הית
אני מבקש שתעזרול
נואהדה אחמד
לבעלי היקר טומי מודה אני לאלוהים על כך שיש לי אותך אישתך
ויקטוריה אנגל
כתבו לנו |  תקנון האתר |  פרסמו אצלנו |  מפת אתר |  קישורים |  כתבים מובילים |