‏יום שני ‏18 ‏ינואר ‏2021
המישלמה
 
יפו TV קהילה
 
הודעות משטרת ישראל
 
פורטל יפו  קהילת יפו  גרפיטי למען דו-קיום
גרפיטי למען דו-קיום
פרויקט "גרפיטי יפו 2012"-התערוכה
 מאת: לין לוי אורמן
‏שבת ‏01 ‏ספטמבר ‏2012.
שלום בכל השפות
שלום בכל השפות
שתף |
 
 גרפיטי יפו 2012
29.8.12-15.9.12
מוזיאון "מובי" - בת ים

יפו מציעה אדריכלות עתיקה לצד נדל"ן יוקרה, עולם קולינארי שמשלב בין המסורתי לקונספטואלי ופועלים בה זה לצד זה בתי קפה עם נרגילות וגלריות לאומנות טרנדית ועכשווית. יש ביפו הרבה רב גוניות.
איברהים אבו שינדי: "כולנו מקווים שדרך הגרפיטי והחיבור בין בני הנוער נעביר מסרים של הבנה, סובלנות וקבלת האחר ובכך נבנה את הבסיס לשלום בין העמים באזורנו".


אבל יותר מהכול יפו היא מפגש בין רב תרבותיות לדו קיום קהילתי. פליטי תל אביב הצעירים מזניחים כאן את ההרגלים שרכשו בעיר הגדולה הסמוכה לשם חיבור אוטנטי לשכונתיות ואבולעפיה היא מוקד עליה לרגל שמאכיל תיירים מורעבים מכל העולם וגם את הבליינים התל אביביים.

כאשר דו קיום של זהויות רב גוניות, עליו אני "מקשקשת" כאן, חודר לתחום של יצירה קהילתית ומשתתפים בזה ילדים מוכשרים, אג'נדה של שכנות עולה שלב אחד ונוצר משהו יפה כל כך עד כי אי אפשר שלא להוקיר את היוזמה.

תוצאה של יוזמה כזאת היא תערוכת "גרפיטי יפו 2012" שנפתחה ביום רביעי 29.8.12 במוזיאון Moby בבת ים.
לי הזדמן להיות נוכחת בפתיחה החגיגית וברצוני לשתף אתכם בקסם הדו קיומי שנכח שם ובאווירה היצירתית.
 
גרפיטי במרחבים ציבוריים
בפתיחת התערוכה שהתרחשה ביום רביעי 29.8.12 נכחו האומנים הצעירים, היוזמים והמנחים של הפרויקט. 


זה התחיל בהצגה של המיזם, המשיך בחלוקה של תעודות הוקרה לכל המשתתפים והייתה באוויר תקווה גדולה שניזונה מגישה שוחרת שלום ושמחה רבה של כל מי שהשתתף בפרויקט במשך השנה האחרונה. התערוכה מציגה את התיעוד של התהליך היצירתי שנרקם בין המרכז הערבי יהודי ביפו לבין מוזיאון בת ים לאומנות - מובי,  במטרה לגשר על הפערים התרבותיים באמצעות אומנות רחוב - גרפיטי.

לבסיס הפעילות של הפרויקט נבחר המרכז הקהילתי ערבי יהודי בשכונת עג'מי ובשיתוף שני מדריכים, יובל כספי וניהאד נביד, קומץ בני נוער יצירתיים יצא לדרך אומנותית בבית ספק אחווה שביפו. לאחר קישוט המקום בעזרת גרפיטי, הפרויקט עבר למקומות נוספים בעיר ואמנים כמו פאקו ועדי סנד הצטרפו לימי היצירה המשותפים.

בתערוכה תוכלו לראות תמונות שצולמו במהלך המפגשים החד שבועיים עם בני הנוער שהתקיימו בשעות הצהריים וכללו לימוד טכניקות גרפיטי, ריסוס המקומות הציבוריים (באישור כמובן) וצפייה בסרטים הקשורים לנושאים. התערוכה מציגה צילומים של עשייה ושל "יחד" והיא גם כללת כמה יצירות גרפיטי מקוריות שמקשטות את הקירות החיצוניים והפנימיים של המוזיאון בצבעוניות שוחרת שלום.
 

יוצאים לפעולה לשינוי החשיבה
פרויקט "גרפיטי יפו 2012" הוקם מתוך רצון לעלות על סדר היום את שאלת הזהות ומתוך שאיפה למצוא את המכנה המשותף בין חברי הקהילות השונות החיות ביפו. במהלכו ניסו לבדוק את הקשר שנוצר בין בני הנוער היוצרים לבין המרחב שבו הם חיים ואת היכולת שלהם להשפיע עליו בדרך יצירתית על מנת לעודד שינוי חשיבתי. 

את יצירת הדיאלוג ושיתוף הפעולה בין הנערים והנערות עודדו גם באמצעות הקמת קבוצת פייסבוק הנושאת את שם הפרויקט ומרכזת את חדוות היצירה המשותפת. המפגשים שיצרו את החיבור בין המשתתפים התקיימו במתכונת חד שבועית בשעות אחר הצהריים ואיגדו את מי שאוהב לצייר ורוצה להשאיר את החותם שלו על הסביבה הקהילתית שהיום נראית הרבה יותר צבעונית בזכות תרמתו של הפרויקט.
 
האירוח של Moby
מוזיאון בת ים שם לעצמו מטרה להעצים את המערך הקהילתי על מנת לקרב את האומנות לקהלים השונים שחיים סביבו. באמצעות האומנות הייחודית מקווים במובי לקחת חלק בחיי הקהילה ובכך להשפיע על הסביבה שבה הוא פועל על מנת לייצור את הדיאלוג האומנותי.

 זאת בין השאר גם הסיבה לכך שמוזיאון זה לקח על עצמו את המיזם והיום הוא מציג את התוצאות אשר הושגו בו מתוך אמונה כי הדבר מאתגר את גבולות האומנות העכשווית על מנת להציג גישות ודרכים חדשות לחינוך להתבוננות על האומנות תוך כדי שילוב חיי הקהילה בפעילות המוזיאון.
 
קהילה + אמנות = דו קיום
סמטאות עתיקות ששומרות על זהותן לצד פרויקטים של מגורי יוקרה, ניחוח של נרגילה ולצידו מסעדות שוק תוססות, גלריות ותיאטראות אשר יחד עושים אומנות דו קיומית... יפו היא ספוט רב גווני, אם תרצו צומת שבה נפגשות הזהויות השונות. באמצעות אומנות חופשית ונוער יצירתי נוכל אולי להעצים את אווירת הדו קיום עד שתרחיק ותגיע גם למקומות האחרים.
 
אומרים שיש כאן פערים לגשר, אומרים שיש כאן קונפליקט. אולי אני רואה את החיים ביפו בצורה יותר מדי תל אביבית ורומנטית אבל אני מאמינה שבאמצעות אומנות ויצירה הרבה יותר כיף קל ופשוט להיות חלק מהדו קיום היפואי ולחזק אותו עד שיהפוך לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של כולנו.
 
ואסיים  עם דבריו של מנהל המרכז הערבי יהודי, מר איברהים אבו שינדי:
"כולנו מקווים שדרך הגרפיטי והחיבור בין בני הנוער נעביר מסרים של הבנה, סובלנות וקבלת האחר ובכך נבנה את הבסיס לשלום בין העמים באזורנו".
 

תגיות:   מרכז ערבי יהודי ביפו   פרויקט גרפיטי יפו 2012   נוער ביפו   גרפיטי ביפו   קהילה ביפו   דו קיום ביפו   תערוכה ביפו   מוזיאון מובי בת ים  

תגובות  לכתבה זו 0 תגובות  
תגובה לכתבה
שלחו כתבה
הדפסת כתבה
רכבת קלה ביפו
החלו עבודות הרכבת הקלה בדרום העיר
קרית חינוך יפו
שבוע הספר בבית הספר היסודי "קרית חינוך יפו"
    
כתבה תמונה             

לחצו על התאריך וקבלו את אירועי היום

? ? ? ? ? ? ?
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
11
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             
מתאריך עד תאריך
מחזור שני עירוני ז סיים ב1059
בתיה א.comמיר ( אלשך), cbat yam, (18/03/2017)
בית הספר החדש - בי"ס שיוויוני
הורה יפואי, יפו, (27/07/2016)
מקום נפלא וקסום
איל, גבעתיים, (22/05/2016)
תאונה ביפו
יהב, יפו, (17/05/2016)
פסטיבל הונגריה ביפו
עידית, שערי תקווה, (08/05/2016)
למי מכוון הספר?
אודליה, (01/04/2016)
גמאל בובלי
סמירה , (05/05/2015)
רוכב אופניים נפצא
עדנה לוי, יפו העתיקה, (01/05/2015)
חריף כמו תמיד
יונס אוסרוף, יפו, (05/09/2014)
רוצים לברך מישהו מיפו?
למסור אהבה?
איחולים מהלב?
כנסו ושלחו ממש כאן.
פורטל יפו
הזמינו עכשיו את פנטזיה אירועים לחגיגות שלכם הכנסו לאתרנו http://www.fantasyevents.co.il/
פנטזיה אירועים
הגולים מאוד יפיםםם
עילאי
מוסרת דש לסמי אלבו ולמי שיש פרטים איך להגיע אליו אשמח מאוד.
יעל
האתר בסדר אבל אני לא אוהבת בסדר אני רוצה אתר מצויין וזה אתר ולא טוב אז לאור כך אני מבקשת לסדר את האתר כראוי בתודה שני בן.....
שני
היי מאמי, לא דיברנו מלא זמן ותכלס אני מתגעגעת! מתי אתה בא לבקר?? באמת שאני תמיד נזכרת כמה כיף היה לנו ופשוט מתגעגעת.. תקשר אליי כשאתה רואה את זה! 0548029893 בייי אהובי יום טוב 3> 3>3>
שידלוב הנסיכה :)
מירה טל היא הכתבת הכי מדהימה שלכם!!! מוכשרת ברמות!!
ליעד

אני מאחלת לכולם כואב :)
רועי יאחטייייייייייייי

אלה תמיר הית
אני מבקש שתעזרול
נואהדה אחמד
לבעלי היקר טומי מודה אני לאלוהים על כך שיש לי אותך אישתך
ויקטוריה אנגל
כתבו לנו |  תקנון האתר |  פרסמו אצלנו |  מפת אתר |  קישורים |  כתבים מובילים |