‏יום שישי ‏22 ‏ינואר ‏2021
המישלמה
 
יפו TV קהילה
 
הודעות משטרת ישראל
 
פורטל יפו  קהילת יפו  דיור ציבורי בנווה עופר
דיור ציבורי בנווה עופר
אושרה תכנית להוספת 300 יח"ד
 מאת: מערכת הפורטל
‏יום רביעי ‏11 ‏ספטמבר ‏2013.
תכנית מתחם הגדנע
תכנית מתחם הגדנע
שתף |
 
 300 יחידות דיור חדשות אושרו במתחם דרום הגדנ"ע
באמצעות התמורות ממכירתן יירכשו 100 יחידות דיור ציבורי
 
הוועדה המקומית תל-אביב-יפו אישרה היום להפקיד את תכנית דרום מתחם הגדנ"ע, הכוללת כ-300 יחידות דיור. במסגרת קידום וחיזוק שכונות דרום תל-אביב על ידי עיריית תל-אביב-יפו, מהווה הפרויקט הזדמנות יוצאת מן הכלל עבור זוגות צעירים, סטודנטים ומי שמבקש לגור בתל-אביב-יפו ולשלם מחירים ברי השגה עבור דירה. באמצעות התמורות מפרויקט זה תרכוש חלמיש כ-100 דירות לטובת הדיור הציבורי בתל-אביב-יפו. 
יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, מעריך כי מחיר דירת 3 חדרים בנווה עופר החדשה, יעמוד על כ-800 אלף שקל, דירת 4 חדרים לפי דנוס, תתחיל במחיר של 1.1 מיליון שקל ומחיר דירת 5 חדרים, יעמוד על כ-1.3 מיליון שקל.


כיום ממתינים בתל -ביב-יפו כ- 300-250 זכאי דיור ציבורי לפתרון דיור. ההמתנה רבת השנים נובעת ממחסור בדיור ציבורי ובאמצעות הסכם זה תוכל חלמיש לספק פתרונות דיור לזכאים.
 
ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי: "בתקופה שבה מלאי הדיור הציבורי מצטמצם ביותר מחצי והזכות לדיור נשחקת, יש חשיבות גדולה לצעדים מעין אלו, המגדילים את היצע הדירות. ההסכמה של עיריית תל-אביב-יפו והמדינה לייחד את התקבולים ממתחם הגדנ"ע לרכישת דיור ציבורי, תאפשר את הכפלת מלאי הדיור הציבורי בתל-אביב-יפו ותקצר באופן משמעותי את תור המשפחות הממתינות לדירה. אני מקווה שמקבלי ההחלטות בממשלת ישראל יאמצו דרך דומה כדי להגדיל את מצאי יחידות הדיור בצורה משמעותית בכלל מדינת ישראל, או לפחות להחזירה לרמה שהייתה לפני כעשור".

 

אישור התכנית מאפשר את מימוש ההסכם אשר נחתם בחודש מרץ 2013 בין יו"ר דירקטוריון חברת חלמיש, עו"ד רחל תורג'מן לבין החשב הכללי באוצר, אושיק בן עטר והמנכ"ל לשעבר, משרד השיכון מרדכי מרדכי, במסגרתו תיזום החברה בניית כ-300 יח"ד חדשות בפרויקט חדש למגורים שתקים במתחם "הגדנ"ע" בשכונת נווה עופר. 15 יחידות דיור מתוך 300 הדירות יוקצו לדיור סוציאלי ושאר הדירות לזכאי משרד הבינוי והשיכון (חסרי דירה) לתושבי תל-אביב-יפו. באמצעות התמורות מפרויקט זה תרכוש חלמיש כ-100 דירות לטובת הדיור הציבורי בתל-אביב-יפו.
 
תכנית דרום הגדנ"ע, שתוכננה ע"י משרד האדריכלים יובל קדמון, כוללת הוספת יחידות דיור מגוונות בגדלים שבין 5-3 חדרים, בשטח עיקרי ממוצע של 85 מ"ר ליחידת דיור. השכונה החדשה תכלול 18 בנייני מגורים בני 5 עד 6 קומות, שיתפרסו על פני 3 מגרשים סמוכים, תוך שיפור רמת המגורים בשכונה ופיתוח השטחים הציבוריים. התכנית יוצרת סביבת מגורים איכותית, תוך ניצול הפוטנציאל הטמון במכלול השירותים הציבוריים הממוקמים בסביבת הפרויקט: שטחים ירוקים שזורים לאורך המדרחוב המגונן המהווה את עמוד השדרה של הפרויקט. גני ילדים, בתי ספר ושירותים עירוניים נוספים ממוקמים בקרבת מקום. קידום התכנית נעשה כחלק מפעילות העירייה בתחום הדיור לקידום והאצת התכנון והזמינות של מתחמי מגורים בבעלות ממ"י - כגון נס לגוים ומכבי יפו.
יו"ר דירקטוריון חברת חלמיש, עו"ד רחל תורג'מן: "פרויקט הגדנ"ע ימשוך אוכלוסייה צעירה ויזרים דם חדש לדרום העיר. אני מאמינה שהפרויקט יביא לתנופת בינוי באזור וכמו כן, יגדיל את היצע הדירות בתל-אביב-יפו ויקל על מצוקת הדיור. בתמורות שתקבל חלמיש מהפרויקט, החברה תרכוש עשרות דירות למען הדיור הציבורי, דבר שיקצר את זמן ההמתנה של מחוסרי הדיור בחצי. אני מודה לראש העירייה, רון חולדאי על תשומת ליבו לנושא הדיור הציבורי בתל-אביב-יפו ועל דאגתו לאוכלוסיות החלשות בעיר."
 
יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, מעריך כי מחיר דירת 3 חדרים בנווה עופר החדשה, יעמוד על כ-800 אלף שקל, דירת 4 חדרים לפי דנוס, תתחיל במחיר של 1.1 מיליון שקל ומחיר דירת 5 חדרים, יעמוד על כ-1.3 מיליון שקל. "אנו מברכים את תכנית הבנייה בדרום העיר. אין ספק שהתכניות החדשות המאושרות לאחרונה בדרום העיר, יביאו לחיזוק משמעותי לאזור ולשינוי הצביון שלו, מאזור מוזנח מוכה אבטלה לאזור פורח, תוסס וצעיר כפי שתל-אביב-יפו מתאפיינת בחלקיה המרכזיים והצפוניים. הייצור של דיור אלטרנטיבי במחירים שציינתי, יעזרו למנוע את ההגירה השלילית מהעיר שהולכת וגוברת בשנים האחרונות ונובעת אך ורק ממחירי הדיור הגבוהים מאוד בעיר."
 
משרד האדריכלים המתכנן את הפרויקט - יובל קדמון אדריכלים.
           

תגיות:   חלמיש   דיור ביפו   דיור ציבורי ביפו   נדל"ן ביפו   נוה עופר ביפו   קהילה ביפו  

תגובות  לכתבה זו 0 תגובות  
תגובה לכתבה
שלחו כתבה
הדפסת כתבה
רכבת קלה ביפו
החלו עבודות הרכבת הקלה בדרום העיר
קרית חינוך יפו
שבוע הספר בבית הספר היסודי "קרית חינוך יפו"
    
כתבה תמונה             

לחצו על התאריך וקבלו את אירועי היום

? ? ? ? ? ? ?
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
11
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             
מתאריך עד תאריך
מחזור שני עירוני ז סיים ב1059
בתיה א.comמיר ( אלשך), cbat yam, (18/03/2017)
בית הספר החדש - בי"ס שיוויוני
הורה יפואי, יפו, (27/07/2016)
מקום נפלא וקסום
איל, גבעתיים, (22/05/2016)
תאונה ביפו
יהב, יפו, (17/05/2016)
פסטיבל הונגריה ביפו
עידית, שערי תקווה, (08/05/2016)
למי מכוון הספר?
אודליה, (01/04/2016)
גמאל בובלי
סמירה , (05/05/2015)
רוכב אופניים נפצא
עדנה לוי, יפו העתיקה, (01/05/2015)
חריף כמו תמיד
יונס אוסרוף, יפו, (05/09/2014)
רוצים לברך מישהו מיפו?
למסור אהבה?
איחולים מהלב?
כנסו ושלחו ממש כאן.
פורטל יפו
הזמינו עכשיו את פנטזיה אירועים לחגיגות שלכם הכנסו לאתרנו http://www.fantasyevents.co.il/
פנטזיה אירועים
הגולים מאוד יפיםםם
עילאי
מוסרת דש לסמי אלבו ולמי שיש פרטים איך להגיע אליו אשמח מאוד.
יעל
האתר בסדר אבל אני לא אוהבת בסדר אני רוצה אתר מצויין וזה אתר ולא טוב אז לאור כך אני מבקשת לסדר את האתר כראוי בתודה שני בן.....
שני
היי מאמי, לא דיברנו מלא זמן ותכלס אני מתגעגעת! מתי אתה בא לבקר?? באמת שאני תמיד נזכרת כמה כיף היה לנו ופשוט מתגעגעת.. תקשר אליי כשאתה רואה את זה! 0548029893 בייי אהובי יום טוב 3> 3>3>
שידלוב הנסיכה :)
מירה טל היא הכתבת הכי מדהימה שלכם!!! מוכשרת ברמות!!
ליעד

אני מאחלת לכולם כואב :)
רועי יאחטייייייייייייי

אלה תמיר הית
אני מבקש שתעזרול
נואהדה אחמד
לבעלי היקר טומי מודה אני לאלוהים על כך שיש לי אותך אישתך
ויקטוריה אנגל
כתבו לנו |  תקנון האתר |  פרסמו אצלנו |  מפת אתר |  קישורים |  כתבים מובילים |